Всеукраїнські заходи



Перший Загальноукраїнський Форум вчителів німецької мови
25 – 26 листопада 2016 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся Перший Загальноукраїнський Форум вчителів німецької мови з теми «Професійні сфери німецької мови – німецька мова у школі та ВНЗ в Україні сьогодні».
З вітальним словом виступили Оксана Коваленко, провідний спеціаліст Міністерства освіти і науки України та Алла Паславська, президент асоціації українських германістів.
У своєму виступі Оксана Коваленко зазначила, що німецька мова сьогодні займає стабільні позиції і знаходиться на другому місці після англійської мови. 2017 рік оголошено Роком Німецької мови. Життя немислиме без іноземної мови і є найважливішим засобом комунікації. Німецька мова зробила чільний внесок у розвиток української культури. Її й сьогодні асоціюють з гарною освітою та кращими професійними перспективами.
У роботі Форуму брало участь понад 400 осіб. Це не лише українські вчителі німецької мови, серед гостей та учасників були представники Посольства Федеративної Республіки Німеччина Київ та Посольства Австрійської Республіки в Україні, Міністерства освіти і науки України, закордонні колеги, господарі з Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Форум запропонував учасникам широкий вибір заходів, мета яких – забезпечити якісне викладання німецької мови як іноземної, виокремити проблеми фахової підготовки германістів та окреслити шляхи їхнього вирішення, обговорити можливості вдосконалення наявних та створення нових германістичних кваліфікацій, які б зробили професію привабливішою та відповідали очікуванням як тих, хто вивчає німецьку мову, так і вимогам ринку праці.
На Форумі була започаткована нова традиція щодо створення  платформи для здійснення спільної діяльності, плідної роботи, реалізації майбутніх планів. Форум надав можливості всім учасникам не лише взяти участь у різноманітних воркшопах та дискусіях, які мали велику практичну цінність, але й активно обмінятися досвідом, а також, відстояти свою позицію, сформувати свою думку у таких сферах, які становлять наше професійне життя.
Німецька мова будує мости між країнами і людьми, а всі учасники Форуму мають працювати над тим, щоб порозуміння стало ефективнішим, простішим, дружнім.
Одним з найбільших викликів для сучасної германістики в Україні є інтернаціоналізація української системи освіти. У цьому контексті мають бути ґрунтовно реформовані навчальні плани і програми української вищої школи. Якісна перебудова освіти сприятиме обміну у системі вищої школи, автономному навчанню студентів, які вивчають німецьку мову, формуватиме їх цілеспрямованими, самостійними, без страху ризику, а також вагомо підвищить фахову компетентність молодих учених.
На Форумі учасники більше дізналися про підхід до підвищення кваліфікації завдяки програмі DLL «Вчимося навчати німецької». Інноваційна програма Goethe-Institut з підвищення кваліфікації була розроблена з урахуванням проблем та завдань, які виникають у повсякденній професійній діяльності вчителів.
На семінарах, проведених у ході Форуму, основна увага була приділена австрійському різновиду німецької мови та його характерним особливостям, що відображаються у специфічній лексиці (австріацизмах). Учасники семінару дізналися, який вплив мали на австрійський стандартний різновид німецької мови, мовний світ Дунайської монархії, а також італійська, словенська, чеська, словацька та угорська мови та мови ідиш.
На прикладі землі Баден-Вюртемберг було показано, які елементи освітньої підготовки вчителів добре себе зарекомендували і будуть збережені (наприклад, принцип двох спеціальностей, двоетапна система з навчанням та підготовкою до викладання у школі).
На основі практичних прикладів, учасники семінарів познайомилися, як саме використовувати підручник Sicher! на уроках та поставити себе як на місце учнів, так і вчителів.
На 36 воркшопах обговорювалися ідеї, пов’язані з країнознавством, як найкраще підготуватися до перебування у Німеччині та які враження очікують на учасників.
Багатомовність сприяє толерантності, виховує позитивне ставлення до культури іншої країни. Пріоритетне значення приділялося особистості учня, створенню умов для вивчення німецької мови.
Прийняті на Форумі рішення надихнули учасників на подальшу плідну та творчу роботу з німецької мови.
Віра Чорна, методист з німецької мови

Документ

Немає коментарів:

Дописати коментар